Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 08.02.2023
  • 0

  Рослинні олії застосовуються повсюдно: в кулінарії, фітотерапії, домашньої косметології і часом навіть у домашньому господарстві. Сфера їх використання постійно розширюється, так що корисність даних продуктів вкрай складно перебільшити.

  Позитивний ефект від внутрішнього або зовнішнього використання олії рослинного походження безпосередньо залежить від її якості, на яку, в свою чергу, впливає сировина, з якої вона вироблена. Простіше кажучи, по-справжньому корисну конопляну олію, лляну олію, гарбузову олію, обліпихову олію та інші крафтові олії можна зробити виключно з насіння або ягід (у випадку з обліпихою) найвищої якості.

  На що звернути увагу при виборі сировини для виробництва рослинної олії?

  На якість зерен, насіння або ядер, з яких в майбутньому буде робитися олія, впливає багато чого: умови зростання культури, термін і спосіб зберігання і так далі. Існують певні норми, яким повинна відповідати продукція для виготовлення сиродавлених олій:

  • Сміття в загальному обсязі зерен або насіння повинно бути не більше 1%;
  • Биті або розколоті насіння повинні становити не більше 3% від усього обсягу;
  • Рівень вологості повинен бути в межах норми для даного виду продукції (для кожного сорту насіння або горіхів цей показник індивідуальний);

  Виробники корисних олій холодного віджиму дуже суворо підходять до відбору сировини.

  Українська компанія CraftOil робить крафтові олії з рослинної сировини преміум-якості. У хід йдуть тільки зерна та насіння культур, які зростали в екологічно чистих зонах з оптимальним кліматом. Рослинні жири робляться на вертикальному дерев’яному маслопресі малими партіями, розливаються в скляну тару та оперативно відправляються замовникам по Україні і в Європу.

  Кунжутна олія, конопляна олія, гарбузова олія, рижієва олія, олія чорного кмину та інші корисні олії робляться в день замовлення, щоб наші клієнти отримали найсвіжіший, багатий вітамінами продукт.

  Брендові олії

  Підготовка сировини до виробництва олії

  Виробники рослинних жирів обов’язково готують сировину перед тим, як зробити з неї олію. Зерна, горіхи та насіння проходять наступні етапи:

  • Очищення від оболонки: лушпиння, шкаралупи та ін.;
  • Додаткове просушування (якщо потрібно);

  Для більшості технологій масловиробництва необхідно попереднє подрібнення насіння, кістянок або ядер. Прийнято вважати, що це ніяк не впливає на якість олії, одержуваної з них. Якщо вдуматися, дане твердження не зовсім вірне. При помолі, дробленні та іншому механічному впливі кожна насінина чи ядро розламується і на нього відразу ж починає впливати повітря та світло. В результаті запускаються різні хімічні реакції, що змінюють фізико-хімічні властивості продукту. Тобто, з подрібнених зерен або насіння може вийти не така корисна олія, як із цілих.

  Єдина технологія, що дозволяє отримувати рослинні жири з цільної сировини – холодний віджим.  Це найбільш древній, але разом з тим і найекологічніший спосіб отримання олій із насіння, кістянок, ядер або чогось ще.

  CraftOil робить рослинні олії на дерев’яному пресі холодного віджиму, таким чином, ні вихідна сировина, ні кінцева продукція не стикається з металом (а значить, не окислюється і зберігає оригінальний смак і весь спектр вітамінів і мінералів).

  Брендовий маслопрес

  В інтернет-магазині українського бренду є наступні крафтові олії:

  • Гарбузова олія;
  • Конопляна олія;
  • Лляна олія;
  • Кунжутна олія (з чорного та білого кунжуту);
  • Олія чорного кмину;
  • Олія розторопші;
  • Рижієва олія;
  • Олія волоського горіха;

  Щоб більше дізнатись про олії холодного віджиму та особливості їх використання, а також зробити замовлення, зв’яжіться з консультантами CraftOil по телефону або через месенджери Viber чи  Telegram (на вибір). Ми завжди раді розповісти про користь і корисність наших олій та  запропонувати вам якісні товари для здоров’я, бадьорості і довголіття.

  Поділитися

  Корисне вівсяне печиво з гірчичною олією

  Сушилка для фруктів або духовка: чи можна обійтися без сушильної шафи в домашньому господарстві?

  Прокоментувати “Як вибрати і підготувати сировину для виробництва олій методом холодного віджиму”

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок