Підпишіться на оновлення




    • Олії
    • 06.02.2023
    • 0

    Про олії льону, рижію або кунжуту відомо, якщо не всім, то багатьом. Про олію монарди знають хіба що найзапекліші шанувальники рослинних жирів, що використовують їх в кулінарії, арома-терапії, натуропатії і домашній косметології.

    Торішні дослідження вчених довели, що олія, зроблена на основі рослини монарда, може похвалитися надзвичайно потужною антисептичною дією. Продукт пригнічує активність бактерій стафілококу і стрептококу, негативно впливає на клебсієли пневмонії та грибки роду Candida (що викликають молочницю і стоматит). Щоб зрозуміти, як використовувати олію монарди і чому вона так впливає на організм людини, має сенс дізнатися про неї більш детально.

    З чого робиться олія монарди?

    Рослина монарда

    Олія монарди виготовляється методом холодного віджиму з рослини під назвою «монарда дудчата» або Monarda punctata. Її батьківщиною вважається Північна Америка, де культура вирощується як пряність, а також для прикрашання клумб і палісадників. Даний вид – один з 20 представників сімейства ясноткових. Існують однорічні та багаторічні підвиди монарди, наприклад, лимонна, двійчаста або карликова.

    Ім’я даній культурі дав відомий лікар К. Лінней, назвавши рослину з пряним, гострим запахом і красивими ніжно-рожевими квітками на честь іспанського вченого Н. Монардеса, який жив і працював у далекому 16-му столітті.

    Монарда характеризується високим вмістом ефірної олії (2,5-3%), максимальна концентрація якої досягається під час її  цвітіння. Найбільш корисною вважається монардова олія, зроблена за технологією холодного віджиму. Використання дерев’яного маслопресу дозволяє не нагрівати рослинну сировину і кінцевий продукт при виробництві олії, таким чином, в ній зберігаються всі корисні речовини і компоненти, а значить, вона максимально корисна для організму.

    CraftOil пропонує сиродавлені олії, зроблені з сировини преміум-класу без зіткнення з металом. В інтернет-магазині українського виробника можна купити крафтову олію чорного кмину, олію  льону, олію кунжуту (з білого і чорного кунжуту), макову олію, олію розторопші, конопляну олію, гарбузову олію та інші корисні продукти.

    Також компанія пропонує товари для пасік: вулики із ППУ (інертного, практичного, екологічного матеріалу) та медогонки хордіального, радіального або комбінованого типу, розраховані на різні рамки і обсяги викачування меду.  

    Чим корисна крафтова олія монарди?

    Монардова олія холодного віджиму

    Олія монарди, на сьогоднішній день, мало вивчена. Професором Миколаївським було встановлено, що в ній є наступні цінні речовини:

    • Тимол (48%);
    • Камфен (не більше 12%);
    • Цинеол (не більше 7%);

    Як правило, в ефірній олії присутні (одночасно) від 4 до 7 біологічно активних сполук, але в цьому рослинному жирі їх, ні багато ні мало, 12.

    Група вчених під керівництвом Миколаївського встановила, що монархова олія корисна в наступних випадках:

    • Для лікування бронхіту та інших захворювань верхніх і середніх дихальних шляхів (арома-сеанси);
    • При корекції вторинного імунодефіциту (в основному Т-системи);
    • В якості імуномодулятора;
    • Для омолодження;

    Цікаво, що олія монарди сприяє виведенню з організму радіонуклідів і тим самим прискорює та полегшує реабілітацію після радіаційного впливу.

    Для цієї олії характерний так званий мутагенний ефект. Простіше кажучи, її вплив на організм схожий з впливом антибіотиків широкого спектру впливу.

    Одним з компонентів ефіру є азулен. На його основі японськими вченими недавно були створені протипухлинні ліки, які успішно пройшло клінічні випробування і, швидше за все, незабаром з’явиться на аптечних полицях.

    Використання монардової олії

    Монардову олію холодного віджиму можна використовувати внутрішньо і зовнішньо. Її корисно додавати в маринади для риби і м’яса, в салатні заправки і соуси. Продукт добре підкреслює смак овочевих рагу і рисових страв, роблячи їх дивовижно ароматними та пікантними.

    Олію монарди корисно додавати в ефірні арома-композиції, вона наділена розслаблюючим і протівострессовим ефектом та допомагає боротися з безсонням.

    Зовнішнє використання олії полягає в нанесенні її на шкіру (по 2-3 краплі за раз) в тих місцях, де є різані, колоті або рвані рани, загноєння або незагоєні виразки. Олія монарди – гіпоалергенний продукт, тому її можна використовувати для усунення пелюшкового дерматиту (попрілостей) у немовлят.

    Масляниста субстанція, отримана з монарди дудчатої, допомагає позбутися від грибкового ураження нігтів. Для цього її досить щодня наносити на нігті, даючи ввібратися хоча б півгодини, а потім прибираючи залишки сухою серветкою (за аналогією з косметичною олією для нігтів і кутикули).

    У сирих приміщеннях, де з’являється цвіль, бажано проводити обробку за допомогою монархової олії. Для цього достатньо до 400 грамів води додати 10 крапель ефіру, перемішати та обприскати стіни і кутки.

    Олії преміум-якості

    В інтернет-магазині CraftOil представлений хороший вибір рослинних олій холодного віджиму. Можна в один клік замовити кунжутну олію, гарбузову олію, горіхову олію та інші цінні сиродавлені рослинні жири для кулінарних або лікувальних цілей.

    Поділитися

    Зволожуюча маска для жирної шкіри обличчя з олією лляного насіння

    Корисне вівсяне печиво з гірчичною олією

    Прокоментувати “Олія монарди: що це таке і чим корисна для організму?”

    (не буде відображено)

      Замовити дзвінок