Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 02.02.2023
  • 1

  Бочка з дерева – універсальний та багато в чому корисний виріб. Вона потрібна для засолювання, маринування і подальшого зберігання різних продуктів, настоювання вин, бренді і коньяків, а також приготування сиродавленних олій рослинного походження. Причому, прес-бочонок для віджиму молії має свої конструктивні особливості:

  • Відсутність дна;
  • Наявність крану для зливання готового продукту;

  Щоб правильно обрати бочку для маслопреса, потрібно знати, які її параметри вважаються найбільш важливими і на що потрібно звертати першочергову увагу.

  Бочка із дерева

  Основні характеристики прес-бочки для віджиму олій

  Бочонок для домашнього або промислового маслопреса підбирається, виходячи з наступних критеріїв:

  • Порода деревини (і ступінь її обжигу);
  • Об’єм;
  • Наявність або відсутність крану;
  • Воскове покриття;
  • Матеріал обруча;

  Найбільш міцними та довговічними вважаються бочки з дуба і ясена. Причому, для алкогольних напоїв і солінь найкраще підходить скельний, білий або черешчатий дуб віком від 50 до 100 років, а для маслопресів холодного віджиму в пріоритеті ясеневі вироби.

  Дана порода деревини така ж міцна, як дуб, але більш еластична, а також інертна. Коли дубовий бочонок заповнений рідиною або харчовими продуктами, він «передає» вмісту частину дубильних речовин, якими багата його деревина. Ясен жодним чином не впливає на склад речовини, з якою він взаємодіє. Тобто, в ясеневих прес-бочках для віджиму олії рослинні жири зберігають оригінальний смак, аромат і хімічний склад.

  Дерев'яні бочки CraftOil

  В інтернет-магазині компанії CraftOil є барила з ясена об’ємом 3 літри для маслопресів холодного віджиму. Також в асортименті українського бренду є різні моделі пресів для віджиму олій і корисні рослинні олії: олія розторопші, олія чорного кмину, кунжутна олія, конопляна олія, лляна олія та інші оригінальні, крафтові продукти для здоров’я та довголіття.

  Обсяг барильця підбирається, виходячи з того, з яким маслопресом він буде використовуватися. Чим більш потужний і продуктивний агрегат, тим, відповідно, більшого обсягу прес-бочонок для нього потрібен.

  У побуті найчастіше використовуються бочки від 3 до 5 літрів, вони досить місткі й компактні, до того ж, можуть послужити прекрасним доповненням (і навіть декором) інтер’єру. Барила такого обсягу також придатні для домашнього виноробства, правда, при дозріванні напою випаровується значна частина рідини, зате алкоголь «дозріває» помітно швидше звичайного. Так зване «молоде» вино можна отримати вже через 2-3 місяці після початку настоювання.

  За ступенем обжигу прес-барила для віджиму олії діляться на вироби слабкого, середнього і сильного обжигу. Чим більше рівень обжигу, тим менше дубильних компонентів міститься в деревині. Середній і сильний обжиг більш актуальний для дуба, ніж для ясена.

  Зручно, якщо бочка для маслопреса оснащена краном для зливу рослинного жиру. Всі фірмові барила CraftOil мають спеціальні зливні крани. Що до виробів для засолювання і мочіння грибів, капусти, яблук та інших продуктів, їм крани не потрібні (не принципові).

  Воскове покриття бочки з дерева – не більше, ніж атрибут краси. Наявність або відсутність шару воску на зовнішній поверхні предмета ніяк не позначається на його експлуатаційних властивостях. Але якщо бочонок, який використовується в побуті, часто знаходиться на видному місці, його має сенс покрити бджолиним продуктом.

  Що до матеріалу обруча, цей параметр, на перший погляд, здається не суттєвим. Проте, він впливає не тільки на зовнішній вигляд (акуратність) бочки, але й на термін її служби. Найбільш якісними і довговічними є барила з обручами зі сталі-нержавійки.

  Фахівці CraftOil завжди готові відповісти на питання і допомогти підібрати бочку під ваш маслопрес. Зв’язатися з ними можна по телефону (вказаний на сайті) або через месенджери (в листуванні). Компанія продає виключно якісне обладнання преміум-класу і дає на нього гарантію 2 роки.

  В інтернет-магазині CraftOil можна купити корисні сиродавлені олії, маслопресса різної потужності, а також сушильні шафи для різних видів продукції (риби, ковбас, макаронів, овочів та ін.).

  Поділитися

  Від чого залежить якість рослинної олії: вимоги до сировини і технологія її переробки

  Європейського альянсу з виробництва пальмової олії більше не існує

  Один коментар до “Як вибрати дерев’яну бочку і на що звернути увагу: основні критерії вибору

  • Анастасія І.

   Я використовувала для свого маслопресу бочку з деревини, але спробувала бочку з капролону і можу сказати. що вона також дуже практична

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок