Традиційна кухня Японії називається «washoku» і складається переважно зі страв, приготованих на основі злаків, рису, бобових та риби (рідше м’яса). Японці обожнюють мінімалізм і простоту у всьому, крім їжі, так що місцева кухня відрізняється вишуканим смаком і своєрідним, пікантним ароматом. Одна зі східних страв, яку зможе з легкістю приготувати навіть той, хто не відносить себе до асів кулінарної майстерності – це рис по-японськи з овочами.

«Родзинкою» цього гастрономічного смаколика є кунжутна олія – рослинний жир, що одержується з насіння білого кунжуту методом холодного віджиму. У продукті багато вітамінів Е і К, а також жирних кислот (поліненасичених, мононенасичених і насичених).
Строго кажучи, кунжут не дарма стали останнім часом звати «королем олійних культур», олія з нього настільки корисна, що за цінністю для людського організму з нею не зрівняється жоден рослинний жир.
Компанія CraftOil виготовляє кунжутну олію (та інші корисні олії) унікальним способом, що не передбачає контактування вихідної сировини та готового продукту з металом. Метод холодного віджиму дозволяє отримувати маслянисту субстанцію так, щоб ні насіння, ні сама олія не нагрівалася. Це означає, що в кожній баночці олії CraftOil 100% якісний продукт з оригінальним смаком та ароматом.
Інгредієнти
Для пікантного рису за східним рецептом треба:
- 100 грам пропареного рису;
- 200 грам заморожених овочів (підійде практично будь-яка магазинна або домашня суміш);
- 2 столові ложки насіння кунжуту;
- 2 столові ложки кунжутної олії;
- 2 столові ложки соєвого соусу;
- 0,5 чайної ложки солі;
Покрокове приготування
Рис промивається в холодній воді та відварюється до готовності (для варіння потрібно на 100 грам рису 300 грам води), потім відкидається на друшляк.
Овочі розморожуються (можна в мікрохвильовій печі, або заздалегідь вийняти їх з морозильної камери, щоб вони відтанули природним чином, заливати теплою водою не можна, інакше вони будуть після приготування занадто м’якими).
На сухій (без олії) сковороді кунжутне насіння обсмажується 2-3 хвилини на середньому вогні, поки воно не стане жовтувато-золотистими. Далі доливається кунжутна олія, всипаються овочі та сіль. Все обсмажується (при постійному помішуванні) 15 хвилин, потім вливається третина склянки води та соєвий соус. Сковорода з овочами та кунжутним насінням накривається кришкою, щоб продукти тушкувались 5-7 хвилин.
Наостанок до тушкованих овочей додається рис, все готується ще 2-3 хвилини і знімається з вогню. Бажано дати страві настоятися, а потім подавати на стіл.
Примітки:
При бажанні, готову рисову суміш можна посипати свіжою, дрібно рубаною зеленню – це зробить їжу ще більш ароматною та пікантною. Доброю ідеєю буде використання не кам’яної, а морської солі.
Такий рис ідеально поєднується з різними сортами твердого сиру і з рибою.

Кращим вибором для цього японського смаколика буде сиродавлена кунжутна олія. У ній міститься максимум вітамінів, мінералів і жирних кислот. Купити кунжутну олію холодного віджиму, а також інші корисні олії та маслопреса різної потужності (на 20 тонн, 30 тонн, 50 тонн, 75 тонн) з капролоновими або дерев’яними бочками можна в інтернет-магазині українського бренду CraftOil.
Олеся
Насіння кунжуту додаю у випічку (посипаю булки і хліб). Що до олії кунжуту, то це олна з моїх улюблених олій, бо вона надає стравам особливого присмаку. А ще кунжут і олія з нього дуже багаті на кальцій, який корисний для кісток, нігтів та волосся