Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 19.01.2023
  • 1

  Бочки з дерева активно використовуються в харчовій промисловості. Вони корисні для приготування та зберігання продуктів і напоїв. Наприклад, у дерев’яних ємностях солять і квасять овочі, гриби і рибу, настоюють вина та коньяки. Дерев’яні бочки різного розміру і відтінку використовуються навіть в дизайні й декорі інтер’єру.

  Ємності з дерева також потрібні для виготовлення олій холодного віджиму (наприклад, кунжутної олії, лляної олії, гарбузової олії та ін.). Прес-бочонок для віджиму олії  підбирається в залежності від моделі маслопреса і може бути зроблений з деревини різних порід або з капролону.

  На сучасному ринку представлені бочки з дуба, ясена, липи, осики, кедра та інших, менш популярних порід деревини. У кожного виду виробів є свої особливості, завдяки яким він знайшов  застосування в тій чи іншій сфері.

  Найпопулярніші види дерев’яних бочок

  Найбільш затребуваними (а значить, популярними і часто викроистовуваними) вважаються дубові, кедрові бочки, а також барила з ясена. Кожне з них варто розглянути більш детально.

  Бочки з дубу

  Дубова деревина – найміцніший, найбільш довговічний (і найдорожчий) матеріал в порівнянні з іншими видами натуральної сировини. Деревина дуба відрізняється дуже щільною структурою та високим вмістом природних антибактеріальних компонентів, які роблять її практично нечутливою до багатьох зовнішніх впливів.

  Існують різні види дуба: славонський, американський, кавказький, французький, черешчатий та ін. Бочки з них йдуть в хід у виновиробництві та коньячній справі, вони ідеальні для засолювання риби та м’яса. Що до капусти або яблук, їх зберігання в дубових ємностях небажане, оскільки продукти можуть потемніти.

  Кедрові бочки

  Кедрова деревина, як і дубова, відрізняється великою міцністю та високим вмістом антибактеріальних компонентів. На відміну від соснової, вона не має яскраво вираженого запаху і не насичена рослинними смолами, тому підходить для закваски капусти, соління грибів, огірків, помідорів, слив та ін… Також у кедрових діжках можна тримати  солоне м’ясо, сало, рибу і навіть тривалий час зберігати горіхи.

  До переваг кедра можна віднести те, що він прекрасно переносить високу вологість: не деформується, не тріскається і не здувається.

  Бочки з ясена

  Бочка із дерева

  Ясенева деревина – без перебільшення, унікальний матеріал. Вона практично така ж міцна, як Дубова, але відрізняється більшою еластичністю. В останні роки саме ясеневі бочки закуповують виноробні та коньячні заводи. Вони трохи дешевше дубових, але не поступаються їм за експлуатаційними властивостями.

  У ясеневих бочках витримують особливі сорти віскі й білого рому, які не потрапляють в широкий продаж та робляться обмеженими партіями. Це елітний, дорогий алкоголь для тих, хто відносить себе до гурманів міцних напоїв і може вловити у «градусній рідині» тонкі, ледь помітні нотки благородної деревини.

  У деревині ясену містяться унікальні дубильні елементи, які практично не проникають в продукт або напій, що міститься в діжці. По суті, це найбільш міцна, практична і, разом з тим, інертна деревина, що ідеально підходить для виробництва сиродавлених рослинних жирів.

  Бочки для віджиму олії

  Прес-бочонок для віджиму олії, зроблений з ясену, ніяк не впливає на смак і аромат кунжутної, гарбузової чи будь-якої іншої олії. На відміну від металу, він не окислюється, так що готова продукція (тобто, рослинні жири) не набуває неприємного «металевого» присмаку.

  CraftOil пропонує дерев’яні бочки для маслопресів холодного віджиму олії. В асортименті крафтового українського виробника барила різного об’єму від 0,5 літрів до 5,5 літрів (залежно від моделі пресу).

  Дерев'яна бочка

  Щоб підібрати прес-бочонок для віджиму олії, зв’яжіться з консультантами CraftOil будь-яким зручним способом: через месенджери (в листуванні) або по телефону (вказаний на сайті). Фахівці розкажуть про всі переваги та особливості використання бочок з ясена в пресах для віджиму олії, а також допоможуть підібрати виріб під потреби клієнта. 

  В інтернет-магазині української компанії CraftOil багато корисних товарів: ясеневі бочки на 3 літри і капролонові бочки об’ємом від 0,5 літрів до 5,5 літрів, а також маслопреса холодного віджиму на 20 тонн, 30 тонн, 50 тонн і 75 тонн. Виробник пропонує виключно якісні, брендові товари, на які дає гарантію.

  Поділитися

  Виробництво рослинної олії: порівняння найбільш популярних методів

  Вплив рижієвої олії на чоловічий та жіночий організм

  Один коментар до “Дерев’яні бочки: види бочок з деревини та особливості їх використання

  • Людмила Андріївна

   У мене бочонки із дерева йдуть для зберігання яблук на балконі. Кожне яблуко загортаю в папір і храняться так до квітня. Не знала, що бочки із ясеня ще і для маслопресів потрібні

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок