Підпишіться на оновлення
  • Олії
  • 18.01.2023
  • 2

  Популярність рослинних олій з кожним роком росте. Про них добре відомо навіть тим, хто не відносить себе до затятих прихильників ЗСЖ і не особливо довіряє народній медицині. Як би там не було, користь конопляної олії, кунжутної олії, олії розторопші або олії льону ні у кого не викликає сумнівів.

  Сьогодні все більше людей замислюються про самостійне виробництво рослинних жирів. Одні обґрунтовують свою ідею тим, що в якості вживаних продуктів можна буде не сумніватися. Інші бачать в організації домашньої олійниці шанс на власну справу та фінансове благополуччя.

  Незалежно від мети виготовлення олій (для себе чи на продаж), спочатку потрібно визначитися з технологією виробництва. Від цього залежить необхідне обладнання, умови, і навіть якість готового продукту (рослинних жирів).

  Способи виготовлення рослинних олій

  На сьогоднішній день існує 3 методи виробництва рослинних олій:

  • Холодний віджим;
  • Гаряче пресування;
  • Екстракція;

  Щоб зрозуміти, який варіант найкраще підходить для домашньої або дрібнопромислової олійниці, потрібно більш детально розглянути кожен спосіб отримання рослинного жиру.

  Метод гарячого пресування

  Основна перевага даної технології – досить велика швидкість виробництва. До того ж, при однаковому обсязі насіння, горіхів або кісточок цей спосіб дає можливість отримати більше олії, ніж метод холодного віджиму.

  Виходячи з назви технології, зрозуміло, що для отримання олії потрібно нагріти вихідну сировину (іноді до 80 градусів і більше). В результаті, готовий продукт набуває більш темного відтінку та яскраво вираженого аромату зі «смаженими нотками».

  Істотний недолік даної технології в тому, що в рослинній субстанції зберігається, в кращому випадку, 30% цінних біологічно активних сполук і вітамінів, які були присутні в горіхах, насінні або кісточках. 

  Метод екстракції

  Дуже популярний, але з точки зору якості кінцевої продукції не кращий варіант для виготовлення олії. Ключовий плюс даної технології – дешевизна. Перш, ніж виготовити олію з рослинної продукції, її замочують у спеціальному розчині. Після того, як масляниста субстанція отримана, її в кілька етапів очищають (хімічними способами). Кінцевий продукт практично безбарвний, не має яскравого смаку чи аромату. Що особливо важливо, якість і корисність такої субстанції майже нульові.

  До всього іншого, при не дуже якісному очищенні в рослинному жирі можуть залишатися елементи розчину, в якому замочувалися насіння, ядра або щось іще. 

  Метод холодного віджиму

  Прес для олії

  Строго кажучи, це найменш продуктивна, але найбільш м’яка техніка виготовлення натуральної олії. Вихідна сировина лущиться, потім (без механічної та термічної обробки) стискається в спеціальному пресі і, таким чином, видобувається олія, смак, аромат і корисні властивості якої точно такі ж, як у насіння або горіхів, з яких вона зроблено.

  Технологія холодного віджиму дозволяє створити «живий» продукт, що приносить людському організму максимальну користь.

  Люди давно по достоїнству оцінили «живий хліб», молокопродукти з «живими бактеріями» та інші корисні продукти здорового харчування. «Жива», натуральна олія рослинного походження справжнє «джерело вітамінів» з найширшим спектром позитивного впливу на людський організм.

  До слова, сиродавлені олії – єдиний вид рослинних жирів, які підходять для сироїдів.

  CraftOil пропонує оригінальні, якісні маслопреса холодного віджиму олії на 20 тонн, 30 тонн, 50 тонн і 75 тонн під різні потреби та побажання клієнтів. В асортименті компанії також є парний маслопрес і маслостанція для холодного віджиму кунжутної олії, обліпихової олії, олії гарбузового насіння та інших рослинних продуктів. Преса зроблені з якісних матеріалів, дозволених для використання в харчовій промисловості, та мають гарантію 2 роки з моменту придбання.

  Маслопрес CraftOil

  CraftOil не тільки продає різноманітні преса для олії холодного віджиму, але й займається обслуговуванням обладнання. Зв’яжіться з консультантами в месенджері чи по телефону (вказаний на сайті) та отримаєте допомогу у виборі відповідної моделі маслопреса холодного віджиму, а також дерев’яної, або капролонової бочки до нього.

  В асортименті інтернет-магазину CraftOil є крафтові сиродавлені олії, виготовлені без зіткнення з металом: олія розторопші, олія чорного кмину, лляна олія, конопляна олія, кунжутна олія, гарбузова олія та інші корисні продукти та обладнання.

  Поділитися

  Вітамінний зимовий салат з ріпи з хроном, заправлений лляною олією

  Дерев’яні бочки: види бочок з деревини та особливості їх використання

  2 коментарів “Виробництво рослинної олії: порівняння найбільш популярних методів

  • Антон Олегович

   Я рініше купував прослинні олії (лляну і кунжутну), зроблені гарячим пресуванням, але після того, як купив лляну олію CraftOil і зрозумів наскільки чистіший смак и іаромат у сиродавленої олії, відмовився від інших олій, крім сиродавлених

   • Ігор Онопрієнко

    Я наразі регулярно купую гарбузову олію CraftOil і серйозно подумую про те, щоб придбати маслопрес. Вже конскльтувався з фахівцями компанії, радять прес на 20 тон. Ще 2 роки гарантія на нього, то думаю брати треба

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок