Грузинська кухня, як і грузинська гостинність, відома у всьому світі. Пряні, гострі, дивовижно смачні ласощі з м’яса, овочів, а іноді навіть фруктів нікого не залишають байдужим. Салат із стручкової квасолі напевно сподобається навіть тим, хто не відносить себе до любителів бобових. Це смачна й корисна страва, яка допоможе урізноманітнити раціон та поповнити вітамінні запаси організму.
Завдяки заправці з олії волоського горіха користь салату виростає в рази. Горіхова олія корисна тим, хто відчуває перевтому, апатію та занепад сил. Продукт багатий на жирні кислоти (лінолеву, ліноленову, олеїнову і стеаринову), що поліпшують мозкову діяльність і нормалізують кровообіг. Регулярне вживання олії волоського горіха також сприяє налагодженню обмінних процесів організму, виведенню холестерину та пригніченню запальних процесів.
Найкориснішою є сиродавлена олія волоського горіха, оскільки в процесі виробництва вона не нагрівається та не окислюється, а значить, зберігає багатий вітамінно-мінеральний склад. В інтернет-магазині CraftOil можна купити олію волоського горіха, а також інші корисні рослинні олії та маслопреса холодного віджиму з дерев’яними і капролоновими бочками різного об’єму. Щоб дізнатися більше про користь олій холодного віджиму чи підібрати маслопрес для самостійного виготовлення різноманітних рослинних жирів, зателефонуйте за номером, вказаним на сайті.

Інгредієнти
Для пряного грузинського салату треба:
- 500 грам стручкової квасолі;
- 3 великих зубки часнику;
- 5 гілочок петрушки (можна використовувати свіжоморожену);
- 3 гілочки кінзи (можна замінити замороженою);
- 2 столові ложки оцту (бажано винного);
- 4 столові ложки олії волоського горіха;
- 1 щіпка чорного меленого перцю;
- 0,5 чайних ложки солі;
Покрокове приготування
Квасоля миється, промокается, потім з неї зрізаються «хвостики», при бажанні стручки не дуже дрібно нарізаються. Далі вона кладеться в каструлю, заливається водою, всипається сіль і все доводиться до кипіння на середньому вогні. Квасоля вариться 10 хвилин, потім відкидається на друшляк.
Поки вона остигає, готується заправка. Петрушка і кінза миються, обсушують кухонним рушником і дрібно нарізаються. Для більш ніжного смаку можна обірвати з гілочок листочки і нарізати тільки їх.
Часник чиститься, миється та давиться в ступі або на пресі.
Зелень, часник, 1 щіпка солі, мелений чорний перець, горіхова олія та винний оцет перемішуються.
Вистигша квасоля поливається заправкою і все розмішується, потім залишається, як мінімум, на півгодини настоюватися.
Примітки:
Крім петрушки та кінзи можна використовувати кріп. При відсутності свіжої стручкової квасолі, цілком підійде заморожена.
У салат також можна додавати насіння кунжуту і (або) подрібнені ядра волоського горіха.

Кращим вибором для салату буде олія волоського горіха холодного віджиму. CraftOil робить олії за унікальною технологією на дерев’яному маслопресі холодного віджиму. Готова продукція розливається в скляні пляшечки різного об’єму і оперативно відправляється покупцям поштою. В інтернет-магазині CraftOil зручно вибирати і замовляти олії в один клік. Також виробник пропонує маслопреса холодного віджиму для тих, хто вирішив робити корисні олії в домашніх умовах, радуючи натуральними продуктами рідних, близьких та друзів.
Юлія
Обожнюю стручкову квасолю, тож неодмінно спробую такий рецепт. Тім більше, що олію волоського горіха купила вчора як раз
Альбіна
В зеленій квасолі багато клітковини, що допомагає очищувати кишківник. В олії волоського горіху високий вміст жирних кислот Омега, а їх мікс – це справжня “скарбничка корисностей” виходить)