Різноманіття м’ясних страв дійсно вражає. Окрему категорію представляють делікатеси з курячого, свинячого, яловичого або змішаного фаршу: котлети, тефтелі, биточки, чебуреки та інші.
Тефтелі люблять не тільки ті, хто стежить за своїм раціоном і намагається вживати в основному здорову їжу, але й гурмани, які обожнюють ніжні, танучі в роті м’ясні делікатеси. А головне – це блюдо ніколи не набридає, оскільки можна нескінченно експериментувати з соусами, підливами і навіть з самим фаршем.
Тефтельки з незвичайним, насичено помаранчевим гарбузовим соусом та корисною олією з гарбузового насіння не тільки здивують вимогливих цінителів м’ясних ласощів, а й принесуть чималу користь організму.
Варто купити гарбузову олію хоча б заради того, щоб спробувати приготувати тефтелі незвично та пікантно. Олія гарбузового насіння корисна тим, хто страждає від печії (через підвищену кислотність шлункового соку), має захворювання серця, судин та печінки. Рослинний жир, отриманий з насіння гарбуза, зміцнює імунітет, пригнічує запальні процеси і навіть покращує колір та стан шкірних покривів. Тефтелі з олією гарбуза зроблять харчування більш корисним і збалансованим.

Інгредієнти
- 400 грам м’ясного фаршу;
- 1 велика цибулина;
- 100 грам рису (бажано використовувати не пропарений);
- 0,5 чайних ложки солі;
- 1 столова ложка гарбузової олії;
- 1 яйце;
Для соусу:
- 500 грам м’якоті гарбуза;
- 2 зубки часнику;
- 50 грам вершкового масла;
- 1 столова ложка гарбузової олії;
- 200 грам вершків (можна замінити жирною сметаною, якщо вона не дуже кисла);
- 50 грам сиру;
- 200 грам води;
- 1 щіпка солі;
Покрокове приготування
Гарбуз очищається від шкірки, миється, нарізається скибками та відварюється, після чого відціджується і залишається остигати. Коли м’якоть буде кімнатної температури, вона пюрується в блендері або ретельно розминається виделкою до отримання однорідної маси.
Рис миється, відварюється в 200 грамах води до готовності і залишається остигати.
Яйце з сіллю збивається в глибокій мисці, після чого розмішується з фаршем.
Лук чиститься, миється та дрібно нарізається (чим дрібніше, тим краще), потім з’єднується з м’ясом. Рис і м’ясна маса змішуються, при цьому, поступово додається гарбузова олія (при постійному розмішуванні). З сирої маси вручну формуються невеликі (розміром приблизно з куряче яйце) кульки та викладаються на лист або дошку.
Тепер готується соус. Часник чиститься, миється та дрібненько рубиться ножем. На розігріту сковороду (глибоку) викладається вершкове масло, а як тільки воно розтане, висипається часник. Він обсмажується до золотистого відтінку та появи характерного пікантного аромату (3-4 хвилини на середньому вогні). Далі на сковороду викладається гарбузова м’якоть, а слідом за нею виливаються вершки (або сметана). Все добре перемішується і тушиться на маленькому вогні близько 10 хвилин.
Сир натирається на дрібну тертку і додається до соусу за 2-3 хвилини до готовності. Слідом ллється гарбузова олія. Як тільки сир розплавився, у сковороду викладаються тефтелі (на невеликій відстані одна від одної, щоб не злиплися), накриваються кришкою та тушкуються на малому вогні близько півгодини. Бажано час від часу набирати в ложку підливу та поливати тефтелі.
Примітки:
За бажанням у соус можна додати чорний мелений перець чи прованські трави. Готову страву при подачі на стіл варто ефектно прикрасити рубленою зеленню.

Можна купити гарбузову олію для приготування тефтель та інших кулінарних ласощів на сайті CraftOil. Виробник пропонує високоякісні, корисні олії холодного віджиму, створені унікальним методом на маслопресі без нагрівання та контактування з залізом. Олії CraftOil максимально насичені корисними біологічно активними сполуками, вітамінами і мінералами.
Богдан Денисович
Я в загалі ЗА використання олії гарбузового насіння в усіх блюдах.
Валентина
Виглядає смачно. Рецепт здається не складним і доступним, тож лишилось купити гарбузову олію та приготувати. Вже не перший раз купую сиродавлену олію в CraftOil і дуже задоволена якістю