Підпишіться на оновлення
  • Новини
  • 28.11.2022
  • 1

  Пальмова олія давно й міцно утримує лідерські позиції на ринку рослинних жирів. Не так давно у цього продукту з’явився, на перший погляд, незвичайний конкурент – олія водоростей.

  Морський суперник звичайної, добре відомої пальмової олії був винайдений китайськими вченими. Вони намагалися створити культуру, яка могла б рости сама по собі або хоча б вимагала мінімального догляду. Таким чином, була виявлена здатність водоростей до виробництва триацилгліцеролів із середньою довжиною ланцюга. З точки зору хімії, вони є чимось на зразок рослинного жиру, що має багато якостей, корисних для людського організму.

  Співробітники інституту біоенергетики та біологічних процесів Циндао (QIBEBT) академії наук Китаю (CAS) провели дослідження, що підтвердили благотворний вплив цього рослинного жиру на організми чоловіків і жінок.

  Олія з водоростей

  Пару слів про триацилгліцероли

  Основний компонент рослинних олій – триацилгліцероли – біологічно активні компоненти, що допомагають зберігати енергію в клітинах. У кожному рослинному жирі вони різні. Тобто, в олії чорного кмину, конопляній олії, гарбузовій олії та інших корисних оліях міститься свій, унікальний триацилгліцерол. Рослинні олії ще звуть триацилгліцеринами.

  Молекула рослинного жиру складається з 3 елементів жирних кислот, які кріпляться на гліцеринової основі (як на каркасі). Існують молекули з різною довжиною ланцюга. Залежно від цього, олії мають різну область застосування та характеризуються різноманітним набором корисних якостей.

  При попаданні всередину людського організму (в процесі травлення) триацилгліцерини перетворюються в жирні кислоти, які, в свою чергу, не тільки не стають жировою тканиною, але і зменшують вироблення ліпідів. Саме жирні кислоти сприяють швидкій появі почуття ситості, а значить, виступають профілактикою переїдання.

  До недавнього часу подібні властивості мали тільки олії пальми та кокосу. Проблема в тому, що ці жири виробляються тільки з тропічних рослин, що помітно підвищує їх вартість. На противагу їм, мікроводорості Nannochloropsis oceanica зустрічаються в різних частинах світового океану.

  Водорості – ідеальне джерело олії

  З одного боку, даний вид морських рослин дуже швидко росте та абсолютно не вибагливий до навколишніх умов. З іншого боку, для Nannochloropsis oceanica характерний високий вміст олії, оскільки їх ріс заснований саме на природному механізмі збирання жирних кислот, що складаються з молекул із середньою довжиною ланцюга. 

  У водоростях Nannochloropsis oceanica виявлені 2 унікальних ферменти, що відповідають за акумулювання жирних кислот. Вчені з китайського університету знайшли спосіб майже в 65 разів підвищити рівень вмісту олії у водоростях. Для цього достатньо подавати до пари наявних ферментів третій компонент, який стане поставляти субстрат до спеціалізованого механізму складання жирових молекул із середньою довжиною ланцюга. 

  У найближчому майбутньому вчені планують ще більше підвищити виробництво олії з водоростей за допомогою інструментів генної інженерії. Маніпулюючи молекулами, вони будуть контролювати довжину ланцюжків молекул жирних кислот і таким чином, збільшать відсоток вмісту триацилгліцеринів. Це дозволить збільшити обсяг виробництва водоростевої олії до промислових масштабів. Корисна олія з низькою собівартістю виробництва за найближчі кілька років, швидше за все, стане основним суперником пальмової олії.

  Користь водорослевої олії

  Водорослева олія корисна, перш за все, завдяки високому вмісту ненасичених жирних кислот. Даний рослинний жир став прекрасною альтернативою рибі чи риб’ячому жиру, як біологічно активних добавок у раціоні харчування. Важливість жирних кислот в людському організмі складно переоцінити. Вони входять до структури клітинних мембран кори головного мозку і є, свого роду, активаторами росту нервових клітин (роблячи нервову систему більш розгалуженою та чутливою).

  Ненасичені жирні кислоти також є основним «будівельним матеріалом» для стрижнів і супозиторіїв клітковини очей, відповідальних за нічний зір та за часткове розрізнення кольорів в умовах малої освітленості.

  Омега-3 і Омега-6 задіяні в розвитку нервової системи плода в третьому триместрі вагітності. Отже, продукти, багаті на жирні кислоти, обов’язково повинні бути присутні в раціоні майбутніх мам.

  Водорослева олія корисна не тільки для внутрішнього прийому, але і для зовнішнього використання. Речовина благотворно впливає на епідерміс, комплексно впливаючи слідуючим чином:

  • Сприяє проникненню біологічно активних компонентів в глибокі шари шкіри (виступає «провідником» цінних речовин);
  • Підвищує пружність (завдяки глибокому живленню шкірних шарів);
  • Прискорює загоєння ран, рубців і виразок;
  • Підтримує та підсилює бар’єрну функцію (зменшує шкідливий вплив зовнішніх факторів на епідерміс);

  Водорослева олія не має яскраво вираженого смаку чи запаху, її можна додавати до їжі або домашньої косметики. Також вона може виступати основою для ефірних композицій. Продукт прекрасно поєднується з іншими корисними оліями рослинного походження. Наприклад, можна поєднувати її з конопляною олією, олією чорного кмину та ін.

  Корисні рослинні олії

  Можна купити корисні олії холодного віджиму в інтернет-магазині CraftOil. Виробник виготовляє рослинні жири на дерев’яному пресі, створюючи 100% натуральні, максимально корисні, ароматні олії, насичені цінними біологічно активними компонентами. Також на сайті CraftOil можливо купити прес для віджиму олії в домашніх умовах і робити корисні рослинні жири самостійно.

  Поділитися

  Рецепт дієтичних лляно-конопляних хлібців

  Рецепт маски для жирної шкіри з глиною та олією чайного дерева

  Один коментар до “Водоростева олія – новий конкурент пальмової олії

  • Каріна

   Цікаво буде таку олію придбати та заправити нею салат. Бо пробувала конопляну олію, укунжутну олію, а з водоростей олію не пробувала

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок