З настанням осені для багатьох починається сезон грибів. Їх приємно не лише збирати в лісі, а й готувати. Існує безліч грибних ласощів. Білі, опеньки, зеленушки, лисички, маслюки та інші лісові дари можна гасити, смажити, запікати, консервувати, а також додавати в перші страви (супи, борщі, солянки та ін.). Словом, гриби дають великі можливості для кулінарної творчості.
Щоб страви з грибочками були не тільки смачними, але і багатими на вітаміни з мінералами, в них варто додавати олії холодного віджиму. Однією з таких є оливова олія – корисний органічний продукт, багатий на вітаміни Е, А, К, а також антиоксиданти і жирні кислоти. Вона сприяє глибокому зволоженню і омолодженню шкіри, продовжує молодість, покращує ліпідний обмін і сприяє зниженню ваги без шкоди і стресу для організму.
Найкорисніша олія – це продукт, отриманий способом холодного віджиму. CraftOil пропонує якісні рослинні олії, зроблені на дерев’яному пресі без дотику до заліза. Купити оливкову олію, гірчичну олію, олію розторопші та інші олії можна в інтернет-магазині CraftOil.

Інгредієнти
Для ніжних тушкованих грибів знадобиться:
- 150 грам грибів (бажано печериць, але також підійдуть гливи чи польські гриби);
- 100 грам цибулі;
- 2 столові ложки оливової олії;
- 1 щіпка солі;
- 2 столові ложки сметани;
- 5 гілочок кропу (або петрушки);
Покрокове приготування
Якщо для приготування використовуються лісові гриби, їх потрібно почистити, вимити, нарізати шматочками і потім відварити в підсоленій воді 15-20 хвилин на середньому вогні (за бажанням можна додати цибулину і лавровий лист). Гливи (магазинні гриби) досить вимити і порізати на невеликі дольки
Лук чиститься, миється і нарізається «кубиками» або «півкільцями» (за бажанням). На сковороду виливається олія, нагрівається на середньому вогні, після чого всипається цибуля. Вона обсмажується 5-7 хвилин при періодичному помішуванні до золотистого стану.
Далі додаються гриби (відварені перед цим слід відцідити, давши їм стекти) і все солиться. Блюдо накривається кришкою і тушиться близько 10 хвилин на середньому вогні. Потім в цибульно-грибний мікс кладеться сметана, все перемішується і при закритій кришці тушкується на слабкому (мінімальному) вогні ще 10 хвилин.
Зелень тим часом миється, обсушується кухонною серветкою та дрібно січеться ножем. При подачі на стіл готова страва прикрашається подрібненим кропом або петрушкою.
Примітки:
Примітно, що одні і ті ж способи приготування їжі при додаванні різних рослинних олій надають готовій їжі різноманітні аромати та смакові нотки. Іншими словами, одне і те ж блюдо з оливовою олією, рижієвою олією, маковою олією або гірчичною олією матиме різний смак і запах.
Замість оливової олії для тушкування грибів добре використовувати конопляну або рижієву олію холодного віджиму.

За бажанням гриби можна приправляти меленим чорним перцем і паприкою (додаються за 5 хвилин до готовності).
Аделаіда
Цікавий рецепт. Я при маринуванні грибочків додавала маслинову олію, то виходило смачно. Замовлю олію холодного віджиму, бо вона найкорисніша, та спробую потушкувати гриби
Анна
А ви знали, що гриби – джерело білка, але при цьому абсолютно не містять холестерину і тваринних насичених жирів? І тому вони можуть стати більш здоровою альтернативою м’ясу.