Навіть ті, хто не відносять себе до поціновувачів рослинних олій, чули про олію ші – корисний рослинний продукт, що застосовується в ароматерапії і домашній косметології. На відміну від кукурудзяної, оливкової та навіть конопляної олії, ця субстанція поки що не отримала широкого поширення, тим не менш, її цінні властивості та позитивний вплив на людський організм заслуговують того, щоб дізнатися про даний продукт більше.
Що таке олія ші та з чого її виготовляють?

Корисну олію Shea видавлюють з серцевин кісточок плодів однойменного дерева. Його латинська (наукова) назва Vittellaria paradoxa. Батьківщиною рослини вважається Африка, місцеві люди звуть її «олійним деревом» через високий вміст рослинного жиру в кістянках.
Традиційно збиранням плодів і приготуванням рослинної олії на Африканському континенті займаються виключно дівчата та жінки. Мовою мандінка слово «Ші» означає «життя». Люди дійсно вірять, що субстанція здатна, якщо не зцілити від будь-якої хвороби, то, як мінімум, зміцнити здоров’я і допомогти організму самостійно впоратися з недугою.
У Сенегалі олію ші звуть «каріте», її активно додають до домашньої косметики, вважаючи одним з найбільш ефективних антивікових засобів для обличчя та тіла.
Цікаво, що в дикій природі дерева ші за сезон дають врожайність в районі 2 десятків плодів, саме стільки потрібно, щоб отримати 1 кілограм олії. Ші – великі плоди, що за формою нагадують горіхи. З них роблять не тільки корисну олію, а й інший (також дуже цінний) продукт – пасту каріте.
Найбільш корисною вважається рослинна олія холодного віджиму, при якому ні серцевини кісточок, ні масляниста субстанція, що отримується з них, не нагріваються. Така технологія дозволяє зберегти в продукті всі корисні вітаміни, мінерали та сполуки, властиві вихідній сировині.
CraftOil виготовляє крафтові рослинні олії холодного віджиму на дубовому пресі (без зіткнення з залізом, а значить, без окислення готового продукту). Щойно видавлений продукт відразу ж розливається в скляні пляшки, герметично закупорюється та відправляються клієнтам. Покупці отримують максимально свіжі і корисні товари для краси, здоров’я і довголіття.

Склад і корисні властивості олії ші
Велику корисність олії пояснюється її хімічним складом. У речовині, видавленій з серцевин кісточок плодів ші, містяться:
- Жирні кислоти Омега-6 і Омега-9 (85-90% лінолевої, ліноленової, олеїнової, стеаринової і пальмінітової кислот);
- Вітаміни PP, D, F, A, E;
- Фітостероїди (специфічні рослинні жири, схожі за структурою на людські ліпіди);
- Терпенові спирти;
- Неомиляєма фракція (17% – один з найвищих відсотків вмісту даного компоненту серед рослинних і тваринних жирів. Речовина має протекторний, антиоксидантний та загоюючий ефект);
Завдяки такому, без перебільшення, багатому хімічному складу масло ші має цілу низку корисних якостей.
Користь олії ші
Назва даного продукту не дарма порівнюють з життям, він може похвалитися довгим списком позитивних ефектів:
- Антивіковий (омолоджуючий). Токоферол (вітамін Е) уповільнює процеси старіння і сприяє регенерації тканин епідермісу. Поєднання цього вітаміну з вітаміном F підвищує еластичність шкірних покривів та зміцнює волосяні цибулини (перешкоджає надмірному випаданню волосся);
- Протекторний. Фітостероли захищають організм від ультрафіолетових променів, запобігають надмірному висушуванню епідермісу і утворенню на ньому дрібних зморшок;
- Загоюючий. Вітамін D разом з терпеновими спиртами надає потужний захисний, антимікробний ефект, запускає процеси відновлення шкіри і прискорює затягування ран, а також розсмоктування рубців (тому олія використовується не тільки в косметології, але і в народній медицині);
- Пом’якшуючий. Вітамін А розм’якшує епідерміс (перешкоджає появі мікротріщин від пересихання), а також робить волосся більш гладкими і шовковистим;
Даний продукт вважається одним з кращих олій для масажу, він чудово розслабляє м’язи та заспокоює легку м’язовий біль (який з’являється після активних тренувань або важкої фізичної праці). Також олією добре змащувати суглоби при артриті і артрозі, оскільки це трохи зменшує біль та полегшує рух.
Олія ші в косметології
Оскільки олійка наділена потужним заспокійливим і бактерицидним ефектом, її вважають одним з кращих засобів після епіляції. Вона прискорює закриття пір, запобігає інфікуванню і знімає роздратування шкіри після видалення волосся.
На сьогоднішній день, приблизно 5% від усього обсягу олії яка використовується у виробництві косметики, припадає на олію ші. Продукт входить до складу масажних кремів, зволожуючих і антивікових засобів, а також в уходовуї косметики для волосся.
Африканські жінки досі вважають олію каріте оптимально підходящою для шкіри немовлят і втирають її в тіло новонародженим. Під час вагітності африканки рясно змащують живіт цією субстанцією, щоб уникнути розтяжок і надмірної деформації шкіри. Вони вважають, що щоденне втирання в епідерміс цієї олії допоможе швидко відновитися після пологів і знову стати гарними.
Про користь олії ші було відомо в глибоку давнину. Згідно з давньою легендою, саме їй була зобов’язана своєю красою Нефертіті. Вважається також, що цей рослинний жир використовувала для змазування тіла після ванн Клеопатра. Африканські жінки використовували олію при митті голови, щоб надати волоссю легку рижину та зробити його більш блискучим. Вважається, що тривале, регулярне додавання цього рослинного жиру в шампунь злегка освітлює пасма і надає їм легкий жовтувато-пшеничний відтінок.
В інтернет-магазині CraftOil прекрасний вибір якісних сиродавленних рослинних олій, серед яких конопляна олія, гарбузова олія, рижієва олія, олія чорного кмину та інші натуральні продукти.
Олександра
Навіть не чула про таку олію. Але прочитала статтю і зацікавилась. Мабуть, замовлю в CraftOil та спробую використовувати
Вікторія
Я в CraftOil неодноразово купувала, дуже задоволена якістю. Купила лляну олію нещодавно, то вона взагалі бомбезна
Андріана
На вигляд ця олія, як кокосова. Цікаво, вона теж при нагріванні стає рідкою?