Підпишіться на оновлення




    • Новини
    • 24.10.2022
    • 1

    Україна – один з найбільших експортерів рослинних жирів. Незважаючи війну, держава продовжує збирати врожай та переробляти зернові й олійні культури, а також відправляти заявлені обсяги іноземним покупцям.

    Відомо, що у вересні поточного року українські підприємства експортували рекордну партію соняшникової олії – більше 500 тисяч тонн. Це більш, ніж на третину (точніше на 36%) більше обсягу, відправленого за кордон у серпні. 

    Аналітики відзначають, що такий високий експортний приріст став можливим у результаті відновлення роботи переробників соняшнику і кукурудзи та відвантажень рослинного жиру з морських портів. Ключовими імпортерами даної товарної групи у вересні традиційно залишалися держави Євросоюзу (близько 37%) і Туреччина (до 27%). Також з початком осені Індія знову почала закуповувати рослинну олію (відвантажено більше 100 тисяч тонн).

    Соняшникова олія

    Стабілізація цін на світовому ринку

    Олійножирова промисловість України дає більше 20% валютних надходжень в економіку держави. У зв’язку з цим максимально швидке переорієнтування експорту на західний кордон дало істотну підтримку підприємствам.

    За статистичними даними, за більш, ніж 8 місяців війни українська держава зуміла продати рослинних олій на 3,6 мільярда доларів.

    У нинішньому році держава продала соняшникової олії на 422 мільйони доларів менше торішньої цифри. Даний показник трохи нижче торішнього (на 11%), втім, 2021 рік був рекордним по врожайності за останні 5 років, так що рівнятися на його показники не зовсім резонно. Крім традиційних покупців серед країн-членів Євросоюзу, а також Індії й Туреччини активним споживачем української олії  нинішньою осінню стала Польща.

    В цілому, статистика по закупівлях іноземними партнерами кукурудзяної та соняшникової олій за останні 8 місяців така:

    • Польща -14,5% від усіх обсягів продажів;
    • Індія – 11,7% від усіх обсягів продажів;
    • Туреччина – 9,8% від усіх обсягів продажів;
    • Нідерланди – 8,1% від усіх обсягів продажів;
    • Італія – 5,4% від усіх обсягів продажів;
    • Болгарія – 4,9% від усіх обсягів продажів;
    • Іспанія – 4,7% від усіх обсягів продажів;
    • Румунія – 4,5% від усіх обсягів продажів;

    В цілому вищевказані держави скупили близько 64% усієї рослинної олії, виробленої Україною на експорт.

    Чому ціни на олію залишаться колишніми?

    З відновленням поставок через чорноморські порти активізувалася міжнародна торгівля олійними культурами та рослинними жирами, так що важливість «зернових та олійних коридорів» складно перебільшити.

    У жовтні спостерігається продовження вересневої тенденції з продажу олії. За перші 5 днів другого осіннього місяця Україна встигла продати 47 тисяч тонн олії, що обнадіює фермерів і дозволяє сподіватися на стабілізацію цін на світовому ринку (а значить, вони будуть отримувати стабільний, спрогнозований прибуток).

    Вже другий місяць поспіль закупівельні (оптові) ціни на українську соняшникову олію залишаються незмінними: 950-1050 доларів за тонну. Найближчим часом вони будуть триматися на тому ж рівні через підвищення ціни на нафту і пальмову олію.

    Крафтові олії

    Останнім часом також збільшується попит на крафтові рослинні олії, що використовуються в кулінарії, фітотерапії, домашній косметології та навіть в ароматерапевтичних практиках. Вони здатні надати вишуканий, пікантний смак звичним стравам, зміцнити здоров’я і допомогти в наведенні краси. Купити корисну гарбузову олію, конопляну олію, а також олію чорного кмину, горіхову олію та інші продукти можна в інтернет-магазині CraftOil.

    Поділитися

    Картопляний мус із цукіні та гарбузовою олією

    Картопляний салат з грибами і конопляною заправкою

    Один коментар до “У вересні Україна експортувала рекордний обсяг рослинної олії

    • Андрій

      Оскільки Україна налагодила поставки через західний кордон, то маємо надію, що навіть нестабільна ситуація з чорноморськими портами не стане на заваді міжнародній торгівлі. Нашій економіці потрібні кошти

    Залишити коментар

    (не буде відображено)

      Замовити дзвінок