Підпишіться на оновлення
  • Новини
  • 12.10.2022
  • 1

  У Міністерстві агропромислової політики України впевнені, що держава перейшла від сировинної моделі економіки до продовольчої. І це, не дивлячись на те, що Україна вже більше півроку перебуває в стані війни. На користь цього твердження говорить збільшення обсягів експорту молочної та м’ясної продукції, а також активний розвиток галузі альтернативних енергетичних джерел (наприклад, біогаз, біоетанол, біометан тощо).

  Також очевидним є нарощування темпів розвитку переробки зернових, так що їх поставки іноземним покупцям найближчим часом збільшаться. Війна з РФ стала форс-мажором, що вплинув на всі сфери економіки країни і попутно спровокував трансформацію економічної моделі України. Якщо проаналізувати результати роботи АПК (Агро-промислового сектора) за останні 7 місяців, стає зрозуміло, що сировинна економіка залишилася безповоротно позаду. 

  Аграрії України

  Українська олія

  Війна змінила умови ринку, так що організації, які спеціалізуються виключно на одній або двох культурах, не мають високого прибутку та працюють в умовах високого ризику. Це можна пояснити кількома факторами.

  По-перше, точно спрогнозувати врожайність тих чи інших рослин в майбутньому сезоні практично неможливо. По-друге, попит на всі олійні культури, а також на рослинні жири зростає, так що високі прибутки отримують ті, хто продає різні товарні групи.

  Олії використовуються не тільки в харчовій сфері, але і в промисловості (наприклад, для виготовлення біопалива), так що це високоліквідні товари.

  За останні 7 місяців на аграрному ринку України вималювалася ще одна тенденція: поглиблена переробка зернових культур. Місцеві виробники нарощують обсяги виробництва борошна (з гречки, пшениці, жита та ін.), готових макаронних напівфабрикатів (вермішель, фігурні вироби, спагетті та ін.), а також амінокислот.

  Зараз ведеться активна робота над проектами розширення та реконструкції підприємств, що працюють в даній сфері. Правда, позитивних результатів варто очікувати не раніше, ніж через пару-трійку років.

  Збільшення врожайності сільськогосподарських культур дозволяє здешевити корм для домашніх тварин, так що за останні кілька місяців збільшилося поголів’я птахів, свиней і великої рогатої худоби.

  Куди надходить українське зерно?

  Не так давно з’явилася інформація, що українське зерно нібито надходить виключно країнам-членам Євросоюзу. Зокрема, про це привселюдно неодноразово заявляв С. Лавров – голова російського міністерства закордонних справ. Президент України В. Зеленський офіційно спростував ці нічим не підтверджені відомості. За його словами, статистика іноземних покупців української продукції абсолютно «прозора» і доступна всім бажаючим. Це не секретна інформація, з нею може ознайомитися кожен, хто вважатиме це за необхідне.

  У заявах пана Лаврова український Президент вбачає ніщо інше, як спробу зірвати міжнародні поставки і спровокувати зернову кризу в світі.

  Зеленський офіційно повідомив, що з 3 українських портів вирушило 232 вантажних судна, які попрямували, в тому числі, і на Африканський континент. Зокрема, зернові вже успішно отримані Єгиптом, Алжиром, Лівією, Ефіопією, Сомалі, Кенією, Тунісом і Суданом. Більш того, Сомалі і Ефіопія, як бідні країни, отримають безкоштовно по 25 000 тонн зернових в якості гуманітарної допомоги (для запобігання голоду серед населення). Війна не завадила українським аграріям виростити і зібрати гідний урожай, який не дозволить трапитись зерновій кризі.

  Що до масляничних культур, тут не все так однозначно. Урожай соняшнику і кукурудзи поточного року становить 65-67 мільйонів тонн, це менше ніж торік (у 2021 р. було зібрано 108 млн. т.), але все ж достатньо для того, щоб покрити потреби місцевого населення і відправити іноземним покупцям ті обсяги олії, які їм потрібні.

  Лідери європейських країн здивовані і, разом з тим, захоплені тим, що експортні обсяги українського зерна перевищили навіть найсміливіші надії, незважаючи на війну і безперервні спроби Росії зірвати міжнародну торгівлю даною групою товарів.

  Рослинні олії – товари, що користуються незмінно високим попитом. CraftOil пропонує корисні олії холодного віджиму, виготовлені на замовлення за унікальною технологією. Гарбузова олія, макова олія, олія абрикосових кісточок та інші корисні олії можна замовити в інтернет-магазині в один клік.

  Поділитися

  Рецепт гірчичного хліба

  Курятина, обсмажена в кунжутній олії

  Один коментар до “Мінагрополітики України вважає, що країна пройшла точку неповернення від сировинної економіки

  • Володимир В.

   Маємо пишатися країною, яка попри війну продовжує постачати світу рослинні олії!!

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок