Підпишіться на оновлення




    • Олії
    • 10.10.2022
    • 2

    Салати – група страв, без яких повсякденний раціон був би неповноцінним. Ними можна доповнювати обіди чи вечері та вживати, як самостійну їжу. Найчастіше для овочевих салатів використовуються рослинні олії в поєднанні з оцтом або лимонним соком, спеціями та прянощами.

    Традиційно салатики заправляються кукурудзяною чи соняшниковою олією. Крім них можна використовувати й інші рослинні жири. Оливова олія, кунжутна олія, гарбузова олія та інші олії холодного віджиму прекрасно підходять для приготування овочевих міксів і надають стравам особливий смак та аромат.

    Корисні олії

    Якими оліями найкорисніше заправляти салати?

    Відомо, що рослинні олії вкрай небажано нагрівати, оскільки при підвищенні температури їх цінні властивості помітно знижуються. Найкраще використовувати рослинні жири холодного віджиму для заправки салатів. Вибір олії залежить не тільки від її смаку та аромату, а також від рецептури страви (чи поєднується смак заправки з інгредієнтами), але і від її корисних якостей. Не можна сказати, що та чи інша рослинна олія холодного віджиму краща чи корисніша.  Кожен продукт має унікальний вітамінно-мінеральний склад, цінний для людського організму.

    Зі свіжими (рідше маринованими) овочами та зеленню найкраще поєднуються кілька рослинних олій холодного віджиму:

    Лляна олія

    Корисна олія льону

    В олії лляного насіння високий вміст поліненасичених жирних кислот (зокрема, линоліевої). До речі, в цьому продукті вдвічі більше цінної Омега-6, ніж у риб’ячому жирі. Лінолієва кислота (а отже і лляна олія) має наступні корисні властивості:

    • Зменшує ймовірність атеросклерозу;
    • Покращує колір шкіри та підвищує її еластичність;
    • Знижує рівень холестерину в крові;
    • Запобігає утворенню тромбів (і закупорці судин);

    Масляниста речовина, отримана із лляного насіння, корисна жінкам у період менопаузи, оскільки вона допомагає впоратися з гормональним дисбалансом і такими неприємними його проявами, як припливи, пітливість та перепади настрою.

    Корисною олією льону можна заправляти не тільки овочеві салати з огірків, помідорів, болгарського перцю, яблук кислих сортів, цибулі, пряних трав та ін., а й солоні смаколики із сиру з зеленню, а також каші (зокрема, пшеничну).

    Олія має яскраво виражений трав’янистий аромат і злегка гіркуватий присмак (через високий вміст Омега-6), так що її бажано розбавляти з кукурудзяною чи оливковою перед заправкою салату або додаванням в іншу їжу. 

    Олія обліпихи

    Олія обліпихи – лідер за вмістом вітаміну С (аскорбінової кислоти, яку також звуть «Вітаміном імунітету»), каротиноїдів і токоферолу (вітаміну Е). Вона має потужні регенеруючі властивості і рекомендована до вживання людям з проблемами шлунково-кишкового тракту (особливо тим, хто страждає на гастрит та виразку шлунка).

    Олія обліпихи також вважається хорошим гепатопротектором, вона сприяє більш швидкому та ефективному відновленню клітин печінки. 

    Олію обліпихи добувають з ягід та з кісточок обліпихи. Продукт, отриманий із кісточок, менш корисний (не містить бета-каротину) і має більш різкий смак, так що бажано для салатів використовувати олію із плодів даної дерев’янистої рослини.

    На відміну від більшості інших рослинних жирів, ця субстанція підходить для заправки фруктових міксів. Олію обліпихи ідеально додавати в суміш ягід, подрібнених фруктів та сиру.

    Продукт, отриманий з ягід обліпихи, має легкий кислуватий присмак і насичений аромат, він надає стравам нотки свіжості і своєрідну пікантність. Олія непогано поєднується з маринованими або солоними овочами, нею можна заправляти салати з консервованих баклажан, огірків, патисонів та ін.

    Гірчична олія

    Олія з насіння гірчиці має насичений жовтий відтінок і пікантний, пряний присмак. Вона підходить не тільки для салатів, але і для маринадів, а також консервації. Продукт містить 12% цінної Омега-3 жирної кислоти, близько 19% Омега-6 жирної кислоти, а також унікальні кислоти: ейкозанову, олеїнову і ерукову. Також в ньому багато вітаміну D.

    Гірчична олія – корисний продукт, що славиться антисептичними, бактерицидними та загоюючими якостями. Вона має такі позитивні властивості:

    • Підвищує імунітет;
    • Покращує роботу печінки (виступає гепатопротектором);
    • Є профілактикою простатиту, аденоми і навіть безпліддя (збільшує рухливість сперматозоїдів в сіменній рідині);

    До речі, гірчична олія корисна не тільки в чистому вигляді, але й у якості інгредієнта різноманітних страв. Вона дозволяє їжі довше зберігати свіжість. Овочеві та змішані салати (наприклад, з додаванням м’яса або риби) після додавання гірчичногї олії набувають легкого горіхового присмаку та аромату хрону зі спеціями.

    Як вибрати олію для салату?

    Найкраще використовувати в кулінарії (і фітотерапії) рослинні олії холодного віджиму. Термічна обробка рослинних жирів призводить до того, що велика частина їх корисних компонентів просто знищується.

    Технологія CraftOil дозволяє не нагрівати вихідну сировину і кінцевий продукт, більш того, одержувані рослинні жири не стикаються з залізом, а значить, зберігають ідеально чистий смак і аромат. Важливо знати, що відсутність контакту з металом виключає окислення компонентів олії, так що всі цінні сполуки зберігаються саме в тому вигляді, в якому вони були у вихідній сировині.

    Найкраще купувати корисні олії для салатів та інших страв у крафтових виробників. CraftOil створює по-справжньому цінні, якісні продукти і олії холодного віджиму. У магазині є гарбузова олія, олія чорного кмину, гірчична олія, конопляна олія, лляна олія та інші корисні олії.

    Поділитися

    Чим корисна олія авокадо?

    Рецепт гірчичного хліба

    2 коментарів “Кращі олії для салатів

    • Клавдія П.

      Цікаво, я пробувала обліпихову олію додавати у маринад, але не заправляти нею фруктові салати. Спробую це

    • Олена А.

      З оливовою олією салати пробувала, але з обіпиховою – ні. Мабуть, цікавий смак у страв з такою заправкою

    Залишити коментар

    (не буде відображено)

      Замовити дзвінок