Підпишіться на оновлення
  • Новини
  • 05.10.2022
  • 2

  Потужності українських олійнопереробних підприємств з кожним роком збільшуються, в середньому, на 1 мільйон тонн. Україна давно й міцно зайняла лідерську позицію на ринку експорту зернових та олійних культур, а також рослинної олії. У країні є компанії, що працюють виключно на міжнародних ринках.

  Партії олії

  Найбільші експортери олій

  У ТОП-10 найбільших учасників ринку можна віднести:

  1. «Кернел»

  Компанія не приховує, що активно розвиває і розширює можливості з експортування зерна і готової рослинної олії. Для цього збільшується кількість та площі перевалочних зернових терміналів, а також закуповується нове обладнання з виробництва кукурудзяної та соняшникової олій.

  На частку «Кернела», на сьогоднішній день, випадає приблизно 8% від світового обсягу виробництва рослинної олії, керівництво компанії до війни планувало збільшити цей показник до 10%. Організація може переробити близько 3 мільйонів тонн соняшникового насіння на рік і виробити 1,3 мільйона тонн олії, а також 1,2 мільйона тонн шроту.

  «Кернел» поставляє зернові культури та продукцію власного виробництва в 60 держав, серед яких Індія, Туреччина, Єгипет, а також країни Євросоюзу.  

  2.  Миронівський хлібопродукт

  Основним вектором діяльності холдингу є експорт курячого м’яса та м’ясних напівфабрикатів. Також компанія поставляє зернові та олійні культури і готові олії із сої та соняшнику. Основними покупцями товарів виступають такі країни, як Нідерланди, Казахстан, Грузія, Єгипет, Молдова, Йорданія, Німеччина, Ірак та ОАЕ. Власник «Миронівського хлібопродукту» в найближчому майбутньому планує розширюватися, завойовуючи ринки Азії, Близького Сходу і Африканського континенту.

  Ця українська компанія – один з лідерів АПК (агропромислового комплексу), вона розробляє інноваційні технології землеробства і вирощування сільськогосподарських культур. «Миронівський хлібопродукт» може похвалитися найвищою врожайністю полів в Україні.

  3.  «Cargill»

  Українська компанія «Cargill» – дочірнє підприємство однойменної американської корпорації. Крім продажу добрив і гібридного насіння соняшнику організація володіє олійноекстракційним заводом, який має можливість переробляти до 400 000 тонн соняшникового насіння за рік. Також «Cargil» має 6 елеваторів і завод з випуску нерафінованої олії, що виробляє до 440 000 тонн продукції щорічно. Компанія постійно нарощує потужності і збільшує обсяги виробництва, збільшуючи поставки на місцевий ринок, а також в Африку, країни Азії та Близького Сходу.

  4.  «ViOil»

  Група «ViОil» складається з 2 олійно-жирових комбінатів (Чернівецького та Вінницького). Їх переробні потужності (в цілому) складають майже 3 тисячі (точніше 2700) тонн малинних культур за рік. Велика частина готової продукції йде на іноземний ринок, в Україні продукція цього бренду маловідома.

  «ViОil» стала однією з 1-х українських компаній, що почала поставляти рослинну олію в Піднебесну (так китайці звуть свою Батьківщину). Сьогодні покупцями її товарів є Індія, Єгипет, Туреччина, Польща, а також Балтійські країни.

  Великі кондитерські фабрики з країн СНД активно купують рослинні жири даної торгової марки, А шрот вже багато років закуповують азіати та європейці.  

  5.  «Bunge Україна»

  «Bunge Україна» – це не самостійна компанія, а український відділ міжнародної корпорації, що спеціалізується на поставках олії та зернових культур. Рослинна рафінована олія даного бренду виробляється на Дніпропетровському олійноекстракційному заводі. Торік «Бунге» побила власний рекорд, здійснивши перевалку майже 4 мільйонів тонн (точніше 3,9 млн. т.) сої, ріпаку та зернових культур. На рахунку Дніпропетровського заводу 140 тисяч тонн виробленого масла за рік. Велика частина його вирушила в Саудівську Аравію, Туреччину і країни Євросоюзу. Ще один великий покупець продукції даного бренду – Індія. 

  6.  Пологівський олійноекстракційний завод

  Це одне з найбільших олійнопереробних підприємств України. Його потужність сягає 550 тисяч тонн олії за рік. Також компанія володіє 2 елеваторами: перший можна завантажити 75 тисячами тонн зерна, а другий – 4,5 тисячами тонн шроту. Завод переробляє не тільки соняшникове, а й соєві, а також ріпакове насіння. Як і інші великі компанії, Пологівський завод працює переважно на експорт. Приблизно 80% рослинного жиру і третина всього виробленого шроту відправляється в Індію та Китай, ОАЕ та Малайзію, Туреччину та Ліван, Алжир та Ізраїль, а також Єгипет і Нідерланди. Не так давно список покупців олії поповнила Індія.

  Соєвий шрот Пологівського заводу активно купують держави Близького Сходу і Євросоюзу.

  7.  Дніпролія

  Дніпролія – великий олійноекстракційний завод, що знаходиться в м. Кривий Ріг. Щорічно він виробляє до 72 тисяч тонн олії і 240 тисяч тонн шроту. Не так давно виробничі потужності підприємства поповнилися елеватором, який може зберігати до 15 тисяч тонн зерна, і ще одним олійноекстракційним цехом. Також був модернізований і розширений пресовий олійноочисний цех.

  На частку Дніполії випадає 6,3% від загального експорту української олії. Зовнішній ринок, на думку керівництва організації, більш передбачуваний та стабільний. Починаючи з 2015 року, Дніпролія успішно торгує на ринку Євросоюзу. Рослинна олія і макуха поставляються в Єгипет і Туреччину, Марокко та Великобританію, Кіпр та Іспанію, Італію і Францію.  Майже всі закордонні поставки здійснюються за прямими контрактами (безпосереднім споживачам).

  8.  «Бессарабія В»

  Основний вектор діяльності компанії – переробка олійних культур та оптова торгівля рослинним жиром і шротом. Завод розташовується в місті Ізмаїл (під Одесою) і може похвалитися вагомою логістичною перевагою – виходом до р. Дунай та близькістю до чорноморських портів. До початку війни таке положення давало відмінні можливості для швидких поставок продукції за кордон.

  Елеватор «Бессарабії В» можна завантажити 30 тисячами тонн зерна і 10 тисячами тонн шроту. Торік олійноекстракційне підприємство підвищило виробничі потужності до 400 тон олії та 390 тон  шроту на день. Також компанія виробляє паливні пелети і гранулює соняшникове лушпиння.

  Шрот з соняшнику та ріпаку, а також рослинна олія продається переважно іноземним покупцям. Близько 78% від загальної виручки компанії є результатом продажів товарів до країн-членів Євросоюзу.

  9.  «Група Креатив»

  Не так давно компанія була другою за обсягами експорту рослинної олії з соняшнику і поставляла його до 25 держав світу. Також «Група Креатив» була одним з 3 найбільших переробників рослинних жирів і навіть займалася виробництвом маргарину.

  Компанія 2/3 продукції продавала за кордон. Не так давно «Група Креатив» змінила власника, який зараз активно займається збільшенням її виробничих потужностей. Поки що у підприємства є 3 олійноекстракційних заводи загальною потужністю трохи більше 1 мільйона тонн за рік (точніше 1,1 млн.), 4 заводи, що спеціалізуються на виробництві жирів, здатні випускати до 200 тисяч тонн за рік, та кілька елеваторів.  

  10. «Оліяр»

  Це найбільший виробник рослинної олії в Західному регіоні України. У 2013 році компанія побудувала завод із переробки сої та ріпаку в місті Ставчани (під Львовом). На сьогоднішній день, компанія може обробити 1 тисячу тонн ріпаку і 750 тонн сої за день.

  «Оліяр» продає свою продукцію на зарубіжний ринок. Його частка в загальному експорті олій українського виробництва становить 1,5%. Купують рослинні жири, переважно, Румунія, Молдова, Білорусь, Чехія, Польща, Литва і Словаччина. Не так давно компанія вийшла на східноазіатський ринок, ставши одним з великих оптовиків, що поставляють рослинні олії.

  Всі перераховані вище компанії – великі учасники ринку рослинних олій. Їх продукція виробляється і поставляється великими обсягами (оптовими партіями). Зовсім інша якість і смак у крафтових рослинних олій, створених за унікальною технологією без зіткнення з залізом.

  CraftOil пропонує гарбузову олію, олію абрикосових кісточок, макову олію та інші корисні олії холодного віджиму, які можна використовувати в кулінарії, домашній косметології та фітотерапії. Корисні олії від CraftOil – рослинні продукти, створені за найвищими стандартами якості.

  Поділитися

  Баклажани, запечені з оливовою олією

  Овочевий салат із лляною олією та насінням льону

  2 коментарів “Рейтинг найбільших експортерів рослинних олій

  • Антон

   Навіть не знав, що в Україні стільки олійнопереробних підприємств. Проте, це логічно, адже наша країна – лідер по експорту рослинних олій

  • Антоніна

   Пробувала якось крафтову олію з кукурузи, то вона не йде ні в яке порівняння з магазинною. Теперь намагаюсь вживати саме крафтові олії холодного віджиму

  Залишити коментар

  (не буде відображено)

   Замовити дзвінок