Смак і аромат домашнього хліба не йде ні в яке порівняння з магазинним. Якщо додавати в випічку насіння овочів та крафтову горіхову олію, користь такого продукту зростає в рази. Домашній хліб з якісною рослинною олією, горіхами та гарбузовим насінням неодмінно стане «родзинкою» обіднього столу і порадує всіх, кому доведеться спробувати цей кулінарний шедевр.
Секрет корисного хлібця полягає у використанні цінних зернових добавок та високоякісної горіхової олії холодного віджиму.

Інгредієнти для випічки
Щоб приготувати 1 буханець, треба:
- 4 склянки пшеничного борошна (вищого сорту);
- 1,2 – 1,5 склянки ледве теплої води (40-45 градусів);
- 1 чайна ложка сухих дріжджів;
- 5 грам солі;
- 1 чайна ложка цукру;
- 3 чайні ложки будь-якої рослинної олії для змащування форми;
- 1 столова ложка манної крупи;
- 2 столові ложки насіння гарбуза (не обсмаженого);
- 5 волоських горіхів (ядра);
- 4 столові ложки вівсяних пластівців;
- 5 столових ложок горіхової олії;
Покрокове приготування
У глибоку ємність (миску або піалу) вилити воду, додати цукор та дріжджі, розмішати до повного розчинення. Почекати 10 хвилин, поки дріжджі набухнуть, потім всипати половину борошна і розмішати, щоб не було грудочок. Накрити ємність з тістом рушником і залишити на півгодини «підходити».
Тим часом з волоських горіхів витягуються ядра і трохи подрібнюються в ступі. Гарбузове насіння очищається від лушпиння і змішується з подрібненими горіхами.
Вівсяні пластівці заливаються окропом на 10 хвилин, після чого відціджуються та охолоджуються.
Коли тісто збільшиться в об’ємі на третину, в нього слід додати горіхову олію та перемішати. Наостанок всипається решта борошна, манка, вівсяні пластівці, сіль і суміш горіхів з насінням. Тісто замішується руками і перекладається в форму, змащену маслом (якщо вона не антипригарна, бажано вистелити зсередини пергаментом).
Духова піч включається і виставляється на температуру 200 градусів. Сира хлібна заготовка поміщається в попередньо прогріту духовку і печеться 45-50 хвилин.
Щоб випічка залишилася пишною та м’якою, не варто витягувати її з печі відразу після приготування, краще дати постояти близько півгодини, потім дістати, накрити кухонним рушником і після повного охолодження порізати на скибки.
Примітки:
Перед перекладанням тіста у форму для випікання бажано змащувати руки рослинною олією, щоб воно не прилипало до долонь.

Оптимально використовувати для домашньої випічки горіхову олію холодного віджиму, оскільки в ній міститься більше цінних вітамінів і мінералів, ніж в аналогічному продукті, виготовленому традиційним методом (з нагріванням сировини).
При використанні горіхової олії корисний хліб набуває незвичайного, своєрідного присмаку. Він найкраще поєднується з овочевими супами на слабкому бульйоні та з рагу і печенею.
CraftOil пропонує корисні продукти та рослинні олії, які дозволять оздоровлювати і зміцнювати організм, а також готувати різноманітні кулінарні шедеври. Макова олія, гарбузова олія, горіхова олія та інші олії виробляються за спеціальною технологією без зіткнення з залізом. Це дозволяє зберегти ідеально чистий смак і максимум користі в продуктах.
Олеся Олексіівна
Пекла домашній хлібчик з насінням, було дуже смачно!!! Мабуть варто замовити горіхову олію та спробувати такий варіант хлібчика
Ольга
Дійсно домашній хлібчик – то набагато смачніше, ніж магазинний, тому спробую і такий рецепт
Богдан Денисович
Де взяти горіхову олія я вже знаю, залишилось лише дружину намовити спекти такий хліб.
Світлана
Чесно кажучи, ніколи не пекла домашній хліб, а зараз прочитала й захотілося та ще й фото таке апетитне, цікаво будо б спробувати ще й з горіховою олією