Лляна олія – корисний продукт, що активно використовується в домашній косметології, фітотерапії та у здоровому харчуванні. Субстанцію отримують з пресованого насіння льону. Цікаво, що їх латинська назва «Linum usitatissimum» дослівно перекладається, як «дуже корисне». І треба зазничити, що в даному випадку назва говорить сама за себе.

Лляна олія холодного віджиму
Раніше для отримання маслянистої речовини насіння льону прожарювали, потім ретельно перетирали в ступі (найчастіше кам’яній, рідше дерев’яній) і чавили масло. Сучасний спосіб передбачає отримання цінної субстанції зі свіжого (сирого) насіння. Виходить в’язка, світло-жовта маса з приємним, ледь відчутним ароматом і солодкуватим присмаком.
Олії холодного віджиму зберігають абсолютно всі цінні якості вихідної сировини, а ще мають більш приємний запах та смак. CraftOil виготовляє рослинні олії, використовуючи унікальну технологію, що дозволяє виключити контакт продукції з залізом. Таким чином, виходять крафтові олії еталонної якості з максимальною концентрацією корисних речовин, а також ідеально чистим смаком.

Користь олії льону
Лляна олія корисна для людського організму, перш за все, високим вмістом альфа-ліноленової кислоти (ALA). Щоденне вживання 1 столової ложки цього продукту покриває добову потребу організму в ALA. Жирні кислоти (Омега-3, Омега-6 у співвідношенні 1:6) мають потужний протизапальний ефект, вони сприяють зміцненню серцевого м’яза, підвищують еластичність судин і навіть оберігають людський мозок від вікових змін (склерозу, неуважності та ін.). В олії також присутні олеїнова, стеаринова і пальминитовая кислоти.
Лляний продукт – справжній збірник вітамінів. У ньому є вітаміни до, Е, В4, а також кальцій, фосфор, цинк та ін.
Лляна олія наділена такими корисними властивостями:
- Зменшує ризик інсульту на 37%;
- Сприяє підтримці стабільного рівня гормонів;
- Знижує ймовірність утворення тромбів (усуває надмірну в’язкість крові);
- Перешкоджає підвищенню артеріального тиску (особливо важливо гіпертонікам);
- Загоює пошкодження (ранки, виразки, тріщинки) слизової оболонки органів шлунково-кишкового тракту, покращує травлення;
- Прискорює регенерацію клітин печінки (є гепатопротектором);
Вважається, що внутрішній прийом олії лляного насіння – хороша профілактика хвороб сечостатевої системи.
Оскільки в продукті багато клітковини, він ефективно очищає кишечник і прискорює виведення токсинів, таким чином, зміцнюючи імунітет і зменшуючи ймовірність сезонних хвороб. Особливо корисно вживати лляне масло в міжсезоння, коли спостерігається сплеск застудних хвороб.
Користь лляної олії при схудненні складно перебільшити. Якщо випивати по 1 чайній ложці вранці, натщесерце, це помітно знизить апетит і поліпшить перетравлення їжі. Тим, хто страждає від печії при підвищеній кислотності шлункового соку, варто приймати дану рослинну олію, щоб уникнути неприємного печіння і відрижки після прийому їжі.
Дуже корисна лляна олія для жінок (особливо тих, хто старше 40 років). У ній є компоненти під назвою лінгани, вони структурно дуже схожі з жіночими статевими гормонами. При їх попаданні в організм активізуються ті рецептори, які відповідають за вироблення естрогену (який називають «гормоном жіночності»). Жінкам в період клімаксу рекомендовано постійно приймати олію льону, щоб зменшити припливи, пітливість, сухість піхви, різкі зміни настрою та інші неприємні вікові гормональні прояви.
Лляна олія для краси

Олія лляного насіння – універсальний продукт. Вона цінна не тільки для оздоровлення або загального зміцнення організму, але і для поліпшення зовнішнього вигляду. Відомо, що найкраща краса – це здоров’я. Цінна рослинна субстанція активно використовується в косметології наступним чином:
- Масаж шкіри голови для усунення сухості волосся і зменшення перетину кінчиків;
- Додавання до шампуню, якщо волосся блякле, сухе, часто сплутується;
- Ванночки і масаж пальців рук для зміцнення нігтьових пластин і зменшення сухості кутикули (і всієї навколонігтьової зони);
- Додавання в домашні маски для обличчя (наприклад, добре поєднується з каоліном – білою глиною і з вівсяними пластівцями. Такі мікси зволожують епідерміс і розгладжують дрібні зморшки);
Лляною олією корисно змащувати мозолі і місця, де шкіра загрубіла, потріскалася або стала дуже шорсткою (лікті, п’яти). Регулярне зовнішнє використання продукту продовжує молодість шкіри і підвищує її пружність завдяки високому вмісту вітаміну Е (токоферолу) і специфічного антиоксиданту тіопроліну.
Особливості внутрішнього прийому олії
У лікувальних і профілактичних цілях олію насіння льону найкраще приймати в чистому вигляді. Як варіант, можна додавати її в протеїновий коктейль (актуально для спортсменів). В середньому, в добу достатньо 10-15 мл., тобто, 1 столової ложки.
Не обов’язково випивати всю порцію за раз, можна розділити її на 2 або 3 прийоми (бажано натщесерце).
Відмінна ідея – використовувати лляну олію для салатів або соусів. Якщо додавати її до перших або других страв, то тільки після приготування (перед вживанням). Під час нагрівання продукт втрачає більшу частку корисних якостей, тому краще уникнути його термічної обробки.
Лляна олія не має яскраво вираженого смаку, вона прекрасно поєднується з кашами, овочевими пюре і різноманітними холодними закусками. Це своєрідний «суперфуд» (дуже корисна їжа) в раціоні тих, хто дотримується ЗСЖ і стежить за своїм здоров’ям.
Дітям можна починати давати лляну олію з 6 місяців. Бажано починати з 1 краплі продукту, доданої в кашу або овочеве пюре, з часом можна перейти на дозу в ½ чайної ложки. Малюкам дошкільного віку варто щодня вживати по 1 чайній ложці рослинної субстанції після їжі.
CraftOil пропонує високоякісне лляну олію власного виробництва. Унікальна технологія та дотримання найвищих стандартів якості дозволили створити продукт з максимально високим вмістом всіх корисних речовин, властивих вихідній сировині. Лляна олія, гарбузова олія, макова олія та інші корисні олії холодного віджиму можна замовити в один клік.