Підпишіться на оновлення




    Плов – ситна та смачна страва, але якщо її класичний варіант трішки набрид, можна приготувати цей смаколик за альтернативним рецептом, додавши в нього не кукурудзяну або соняшникову, а рижикову олію. Вона не тільки додасть нові нотки у смак та аромат плову, але і зробить його більш корисним.

    Цінність цього продукту для людського організму складно переоцінити. Користь рижієвої олії полягає в зміцненні стінок судин і підвищенні їх еластичності, а також у нормалізації кров’яного тиску. Речовина рекомендована до прийому гіпертонікам і людям з ВСД (вегето-судинною дистонією – захворюванням, яке не піддається лікуванню, а тільки купіруванню симптомів). У рослинному продукті близько 91% ненасичених жирних кислот (з них більше половини – це поліненасичені), а також вітамінів і мінералів.

    Плов із корисною рижіковою олією

    Інгредієнти для плову

    Щоб приготувати незвичайний плов, потрібно:

    • 2-2, 5 склянки довгозернистого рису;
    • 3 курячі грудки;
    • 4 моркви (середніх розмірів);
    • 1 цибулина (велика);
    • 2 чайні ложки солі;
    • 0,5 чайних ложки сухого чорного перцю;
    • 5 ягід барбарису (бажано свіжих, але якщо таких немає, можна сушені);
    • 200 грам рижикової олії;
    • 1 головка часнику;

    Покрокове приготування

    Приготування плову із рижіковою олією

    Рис промивається у воді та замочується на годину в холодній воді.

    Грудки промиваються, обсушуються кухонним рушником, м’ясо зрізається з кістки і потім нарізається невеликими шматочками (приблизно, як половина сірникової коробки).

    Морква миється, чиститься та натирається на крупній тертці (як варіант, тоненько ріжеться «соломкою»). Цибулина чиститься, миється та нарізається півкільцями або кубиками (за бажанням).

    Барбарис миється та обсушується кухонним рушником чи паперовою серветкою.

    Часник ретельно миється під проточною водою і промокається рушником. Можна зняти з головки верхній шар лушпиння, але повністю її чистити не треба.

    Овочі та рижієва олія поміщаються у сковороду та обсмажуються на середньому вогні до золотистого кольору, потім додається м’ясо і смажиться на маленькому вогні до напівготовності (близько 15 хвилин). За 5 хвилин до виключення вогню додається сіль, перець і барбарис.

    Смажене м’ясо з овочами та спеціями перекладається в каструлю з товстим дном або чавунець, заливається 1 літром води і доводиться до кипіння. Як тільки рідина закипить, додається рис і посередині (в шар рисової крупи) встромляється головка часнику.

    Плов вариться близько 40 хвилин на малому вогні (без помішувань). Час від часу можна перевіряти, чи не википіла вода, акуратно відсуваючи рис від стінки каструлі або чавунця.

    Готовий плов бажано подавати на стіл не відразу, а дати йому настоятися хоча б 30-40 хвилин.

    Примітки:

    Користь рижієвої олії холодного віджиму значно вища, ніж у продукту, виробленого стандартним методом, так що бажано використовувати для плову саме цей продукт.

    Замовити крафтову рослинну олію можна в CraftOil – інтернет-магазині корисних продуктів для кулінарії, фітотерапії та косметології.

    За бажанням, в блюдо можна додавати куркуму, чорнослив та подрібнену зелень.

    Поділитися

    Тефтелі з яловичої печінки з кунжутною олією

    Ефірні олії від набряків під очима

    Один коментар до “Плов із рижіковою олією

    • Ярослав

      Для традиційного узбецького плову використовують рожеву дезіру, яка майже не змінює розмірів при приготуванні, але добре вбирає жир, стаючи смачнішою.

    Залишити коментар

    (не буде відображено)

      Замовити дзвінок